Egészséges fogíny: A TITOK

Most végre megtudhatja, mi állt eddig a gyógyulás és Ön között!

A fogínyproblémák közel 100%-a megelőzhető lenne az alábbi “óvintézkedések” betartása mellett. Érdemes kiemelt figyelemmel elolvasni az itt található tapasztalatokat, hiszen már sok betegnek segítettek leküzdeni – akár krónikus fogíny problémákat is.

1. Megelőzés

Bármennyire közhely, sajnos igaz: a megelőzésnek kiemelt szerepe van a fogínybetegségek otthoni kezelésében. Amikor az otthoni kezelések után újra egészséges fogínnyel büszkélkedünk, akkor is emlékezzünk a megelőzés lépéseire, hogy elkerüljük az ismételten jelentkező fogíny problémákat.  Olyan alapvető dolgokra térünk itt ki, mint a (helyes!) fogmosás, megfelelő táplálkozás (a kívánt PH érték eléréséhez), illetve a megfelelő vitamin bevitel (főként erős dohányosok esetében!)

Fontos megérteni azt a tényt, miszerint az egészség (tünetmentesség) nem egy “pont” amit ha elérünk, akkor nyugodtan “hátradőlhetünk”. Sokat segíthet Önnek is, ha az egészségre úgy gondol, mint egy állapotra amit fenn kell tartani. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a fizikai mozgás (nem a napi rohanás, hanem kontrollált aerob mozgás) a táplálkozás, és a használt fogkrémek- szájvizek és egyéb szerek tekintetében folyamatos odafigyelést kell tanúsítanunk. Ellenkező esetben az elért eredmény (egészség- tünetmentesség) gyorsan tovaszállhat.

Ez emberi test egészséges állapotban hivatott létezni, ennél fogva “csak” idő kérdése hogy mikorra áll vissza az alap állapot. Ami egyénenként nehezítheti a helyzetet, hogy rendkívül szigorúan kell betartani a szükséges lépéseket- tanácsokat, amik a gyógyulást segítik. Ezek nélkül sajnos sokáig húzódhat az adott betegség, hiszen a test nem képes ellátni autonóm
regenerációs folyamatait.

Hogyan segíthet nekünk a helyes fogmosás?

Az első lépés a fogínyvérzés és fogínygyulladás otthoni megelőzésében- kezelésében az alapos fogmosás. Azért kiemelt fontosságú ez az egyszerű és hétköznapi mozdulatsor, mivel a fogmosás alakalmával távolítjuk el azt a vékony biofilm réteget , ami a legtöbb esetben megakadályozhatja a hatóanyagok felszívódását. A biofilm réteg alatt olyan anaerob baktériumok telepednek le és szaporodhatnak el, melyek szintén kedvezőtlenül hatnak a fogíny szöveteire (Erről bővebben itt a videóban). Továbbá fontos megjegyezni, hogy a szánkban nem csak fogak vannak (!), vagyis a fogínyt, a nyelvet és a szájpadlást is meg kell tisztítani a lerakódott lepedéktől.

Bevált módszerek- felhasználói tapasztalatok alapján

Az alapos fogmosást követi 5 perc fogíny masszírozás, melynek technikája szintén elsajátítható ebből a videóból. Ezután következik a fogíny pakolás, a Herba Gold Dentomed Foggél segítségével. A pakolást 5-6 percig hagyjuk hatni, ezt követően kiöblítjük szánkat a Herba Gold Dentomed Szájvízzel. A szájvíz bátran használható étkezések után is, mert amellett hogy az emésztésre is jótékony hatással lehet, hatékony segítséget jelent a baktériumok elleni harcban.

2. A megfelelő “eszközök” kiválasztása

Az “eszköz” alatt értünk minden olyan készítményt, és fogápoló alkalmatosságot, ami a mindennapi szájhigiénia során szóba jöhet. Egy fogkefe kiválasztása általában nem okoz fejfájást, azonban jó tudni, hogy vannak olyan speciális fogkefék (Curaprox), amik a tisztítás mellett a fogíny masszírozására is alkalmasak (a masszírozás technikájáról bővebben itt a videóban). Ezután jön a “hab a zománcon”, vagyis a fogmosás során alkalmazott fogkrém illetve foggél. Az alapból fehér színű, sűrű krém szerkezetű fogkrémekhez gyanakvással forduljunk. Ezeknek a fogkrémeknek az anyagában a legtöbb esetben alumínium por és/vagy egyéb súrolóanyagnak szánt összetevő szerepel – tisztelet a kivételnek.

Milyen fogkrémet (gélt) és szájvizet használjunk?

A Herba Gold Dentomed szájápoló család 1994 óta kapható, természetes hatóanyag tartalmú készítményekből áll. A felhasználói tapasztalatok rendkívül pozitívak és egyben sokrétűek is. A mindennapi használatuk során számos olyan észrevétel született, ami néha jóval túlhaladja a szájápolás kereteit. A tapasztalatokról itt is olvashat.

3. Fogíny sejtek vitalitása

A fogíny megfelelő regenerációjához biztosítani kell a legfontosabb vitamin forrásokat. E nélkül akár le is tehetünk a gyógyulásról, hiszen a szervezet nem tudja ellátni öngyógyító folyamatait. Különösen veszélyeztetett helyzetben vannak a dohányosok, hiszen ez a rendkívül káros szokás, nagyon nagy mértékben hátráltatja a gyógyulási folyamatot – a dohányzás fogínykárosító hatásáról itt olvashat.

Kezdje az alapoknál: A C vitamin “elhanyagolt” ereje

Ez a nagyszerű alap-vitamin nem kap kellő figyelmet a mai rohanó “civilizációs” világunkban. Ennek sajnos hamar látja kárát immunrendszerünk és szöveteink (fogínyünk is!)

LCVitamin cseppek 30 mlNem egyszerű feladat napi szinten biztosítani a vitaminbevitelt, de érdemes időt szánni rá. Lehetőség szerint szerves, nagymértékben felszívódó C vitamint használjunk. Ennek előnye, hogy a fogínyre csepegtetve azonnal a véráramba kerül, ahol megkezdi a beépülést a sejtfalakba. Így azonnal megkezdődhet a sejtfalak erősödése, és a gyulladás csökkenése. Ezek a legalapvetőbb feltételek a fogíny vérzés és gyulladás megszüntetésének. A fogíny otthoni kezelése a megfelelő C-vitamin bevitellel, viszonylag rövid időn belül sikeres lehet.

Az alábbi cikkek is érdekelhetik:

Jogi nyilatkozat

A honlapunkon olvasható leírások nem a termékek reklámozását szolgálják, hanem a gyártótól kapott tájékoztatók, és az interneten közzétett, az adott hatóanyagról publikált cikkekből származó idézetek. Az oldalainkon olvasható termékfelhasználási javaslatok -kizárólag- felhasználóink észrevételét tükrözik. Az oldalainkon olvasható észrevételek- tapasztalatok semmilyen körülmények között nem tekinthetőek orvosi tanácsnak. Minden esetben keressen fel szakembert, ha egészségügyi problémát/elváltozást tapasztal.

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!